"HLAVNÍ HRÁČI NA TRHU"


Xtreme Cinemas je hlavní hráč v oblasti digitalizace české a slovenské kinodistribuce. Sdruženi s ostatními partnery a kinaři v Unii Digitálních Kin poskytují kompletní soubor služeb pro provozovatele kin – exhibitory a pro distributory obsahu.

Výrazně levnější distribuce filmů v digitálním formátu přišla i do našich končin. Aktuálně je v České republice instalována digitální technologie, jež umožňuje ve většině případů i 3D projekce, v bezmála třech stovkách sálů jak v multiplexech, tak jednosálových kinech, která většinou vlastní města a obce a digitalizace u nás nabírá stále větší obrátky. Vůbec první kino D-cinema postavené podle standardu DCI je v provozu od 3. prosince 2008 v Dobřanech u Plzně. Až dva měsíce po jeho otevření zahájili digitální éru ve svých prvních sálech všichni tehdejší provozovatelé multiplexů (CinemaCity, Palace Cinemas, CineStar a nakonec i Village Cinemas). Na webu www.digitalnikino.cz můžete aktuálně sledovat, jak instalace digitální technologie v sálech, jež odpovídají specifikaci DCI, v naší republice stále přibývají.

Společnost svá první kina odpovídající standardu D-Cinema instalovala v Dobřanech u Plzně (prosinec 2008), Sokolově (leden 2009), Lounech (únor 2009), na Slovensku byl první Ružomberok (srpen 2009). Na nové přírůstky byl zatím nejbohatší rok 2010, za který má společnost na kontě dvě desítky instalací, v roce 2011 přibylo sedm nových zdigitalizova­ných kin. V roce 2012 pak více jak 10 nových instalací zařadilo společnost mezi 2 nejsilnější integrátory na českém trhu.

Další kina jsou ve výstavbě, případně se instalalce intenzívně připravuje: jejich jména se po uvedení do provozu objevují zde i na webu www.digitalnikino.cz.

Budoucnost patří kinům D-Cinema. Tento formát přenosu dat a projekce totiž respektuje nejnáročnějí požadavky velkých hollywoodských studií a systémy dodávané naší společností v projektu Xtreme Cinemas plně vyhovují světovým standardům a DCI specifikaci (pro D-Cinema).


ISO 9001:2001

Vlastníme ISO certifikát v oboru digitalizace kin podle standardu DCI a distrubuce filmů včetně příslušenství.